Biblioteka na kody? I to darmowe!
Na co dzień obserwujemy, jak nasza gmina się rozwija. Często słyszymy o rewitalizacji rynku czy budowanym nad zalewem pumptracku. Zmiany, jakie zachodzą w instytucjach kultury, mogą być mniej zauważalne, dlatego warto na nie zwrócić uwagę mieszkańców. Co słychać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie oraz jej filii w Chociszewie?
W ramach umowy z Legimi instytucja otrzymała dostęp do 130 000 e-booków (które można pobrać na swój czytnik i czytać offline) oraz 50 000 audiobooków. Wśród dostępnych tytułów znajdują się m.in.: „Brakujący element” Harlana Cobena, „Listy pisane szeptem” Magdaleny Witkiewicz, „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, „Długa noc” Wojciecha Chmielarza. Nie brakuje również pozycji skierowanych do młodzieży i dzieci, np.: „Stranger Things. Rebel Robin” Amy Rose Capetty, „Pawełek i cała reszta” Jacka Galińskiego, seria „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika.
Jak otrzymać kod? Najważniejszym warunkiem jest bycie czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Parzęczewie lub jej filii w Chociszewie. Mając taki status, wystarczy zgłosić się do jednego z wymienionych punktów, aby na miejscu otrzymać, zupełnie za darmo, kod dostępu. Następnie należy założyć konto w Legimi na dedykowanej bibliotece stronie, wpisując otrzymany kod. Kod dostępu ważny jest przez 30 dni od aktywacji, pod warunkiem, że zostanie on wydany i aktywowany w bieżącym miesiącu kalendarzowym, w przeciwnym wypadku kod wygasa.
Czy nowe pozycje książkowe i audiobooki cieszą się zainteresowaniem naszych czytelników? – W bibliotece od 27.06.2022 roku było 30 wypożyczeń (9 audiobooków i 21 e-booków) – powiedziała Małgorzata Janas, dyrektor GBP w Parzęczewie.
Na koniec zdradzę Wam, że sama skorzystałam z kodu do Legimi. Zalogowanie się przyszło mi z łatwością. Dostępnych tytułów jest faktycznie mnóstwo. W ramach testów przesłuchałam fragment książki „Dom” Piotra Kościelnego i bardzo spodobał mi się wyraźny głos lektora. Postanowiłam też sprawdzić, jak wygląda czytanie e-booka. Przyjemnym zaskoczeniem było to, że przy każdym tekście znajdowała się jakaś część całości, co pomaga sprawdzić, czy tekst w ogóle nas zainteresuje. Zdecydowanie polecam skorzystanie z tej możliwości.
Wykorzystane w artykule zdjęcie zostało przesłane przez Małgorzatę Janas, dyrektor GBP w Parzęczewie.