Rozmaitości

Gwiazda Rock and Rolla, czyli Elvis Presley

Dziś (8 stycznia) obchodzimy dzień Elvisa Presleya. Co możemy o nim powiedzieć? Elvis uważany jest za jednego z najważniejszych muzyków na świecie. Urodził się właśnie 8 stycznia 1935 roku w East Tupelo w stanie Missisipi, natomiast zmarł na zawał serca w Memphis 16 sierpnia 1977 roku. W wieku 19 lat nagrał swój pierwszy singiel ,,That’s All Right Mama”. Miał żonę Priscillę oraz córkę Lisę. Jego najpopularniejsze utwory to: ,,Can’t Help Falling in Love”, ,,Jailhouse Rock”, ,,Suspicious Minds” oraz ,,Hound Dog”.

Oto garść ciekawostek na temat króla rock’n’rolla:
– jego ulubioną kanapką był chleb z bananami i masłem orzechowym;
– pogrzeb Elvisa wzbudza do dziś mnóstwo kontrowersji. Istnieje wiele teorii dotyczących mistyfikacji śmierci piosenkarza;
– choć artysta zmarł w 1977 r. sprawozdanie z sekcji jego zwłok zostanie ujawnione dopiero w 2027r.;
– naturalnie Elvis był blondynem (na potrzeby uzyskania idealnej czerni będącej charakterystycznym elementem jego wyglądu, przyciemniał włosy pastą do butów);
– samodzielnie nie napisał żadnej ze swoich piosenek;
– jego zwierzątkiem domowym był mały szympans imieniem Scatter;
– artysta był bakteriofobem – panicznie bał się zarazków;
– kazał swojej żonie przebierać i malować się w taki sposób i w takich miejscach, aby sam nie widział tej czynności – musiała przy nim wyglądać zawsze idealnie.

Elvis Presley stał się niekwestionowaną legendą muzyki i dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi przeszedł do historii. Powstało wiele filmów dotyczących jego życia prywatnego i twórczości. Najpopularniejszym z nich jest wielokrotnie nagradzana produkcja z 2022 r., pt. „Elvis”. W tytułową rolę artysty wcielił się amerykański aktor Austin Butler.

Loading

Avatar photo

Nadia Jankiewicz

Jestem uczennicą III klasy liceum. Interesuję się aktorstwem, montażem i obróbką filmów oraz muzyką. Uwielbiam czytać książki, szczególnie związane z mitologią grecką. Moim ulubionym przedmiotem szkolnym, choć jestem na profilu humanistycznym, jest fizyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *